Noutati
HTC’s Incredible Has an Incredible First Month Launch Email
The highly anticipated HTC Incredible Android phone hit the shelves this month. Most of the major stores were sold out of the phone in just a few short hours of its release.

Is this just a sign of this things to come for the new Droid series? Has the iPhone finally met it’s match?

Pentru acces complet la articol vă rugăm să vă autentificaţi.

Analiza relaţiei dintre antreprenoriatul bazat pe cunoaştere, inovare şi creştere economică PDF Imprimare Email

Cosmin Enache

Universitatea de Vest din Timişoara, Facultatea de Economie şi de Administrare a Afacerilor

Creşterea economică reprezintă fundamentul dezvoltării economice, care constituie, în fond, scopul ultim al ştiinţelor economice, încă de la începuturile acestora. Căci ce altceva îşi propunea să cerceteze Adam Smith în celebrul său tratat de economie „Avuţia Naţiunilor”, dacă nu „natura şi cauzele” creşterii economice?